Писаха тройка на петричкия съд за етично поведение и конфликт на интереси, петица за правосъдие на деца

2012-11-16

/Новини/медии/267-07-01.jpgПроблемът на районния съд в Петрич е в остарелия сграден фонд, до този извод се обединиха участниците при представянето на проекта „Правосъдие близо до хората - втора фаза" в зала №1. На срещата присъстваха Димитър Узунов - член на ВСС, административният ръководител на окръжния съд Катя Бельова, председателят на санданския съд, както и ръководителят на районната прокуратура в Петрич г-жа Лидия Манолова, магистрати от съда.

„Резултатите, постигнати в съда, са налице за периода, когато ръководител е съдия Мая Банчева", каза съдия Узунов. Според него обаче единственият проблем, който е пред решаване, е остарелият сграден фонд. На това становище бе и председателят на Окръжен съд - Благоевград съдия Катя Бельова. Така пред препълнената зала започна истинската дискусия по степента на напредъка в работата на РС - Петрич. Според четири наблюдавани теми: етично поведение, конфликт на интереси, отчетност, публичност, прозрачност, публикуване на съдебни актове, правосъдие за деца.

www.viaranews.com

Information

 

 

 

Inquiery